MUTLU İNSANLAR ŞEHRİ ALTIEYLÜL BELEDİYESİ

KOZDEREGÜVEM'DE DÜĞÜNE ÇATKAPI

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, kırsal mahallelerdeki ziyaretlerini sürdürürken, Tayyipler Mahallesinde gençlerle voleybol oynadı, ardından Kozderegüvem'de Sünnet Cemiyeti’ne çatkapı yaptı.

 

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, geçtiğimiz günlerde Başkan Yardımcısı Mesut Eray, Meclis Üyeleri Hasan Avcı, Bekir Yurttekin, Mustafa Kalınoğlu ve birim müdürleri ile çıktığı kırsal mahalle ziyaretlerinde Taşköy, Tayyipler, Konakpınar, Karabeyler, Bigatepe, Köseler, Bağkoltuğu, Ataköy, Çaparlı, Yeşiller, Çakıllık, Kozderegüvem, Bereketli, Kuşkaya,  Bayat, Pınarlı ve Kumlugedik mahallelerini dolaştı. Tayyipler kırsal mahallesine yapılan ziyarette Başkan Kafaoğlu’nun etrafını çeviren gençler ve çocuklar, mahalleye yapılan spor sahası için başkana teşekkür ettiler. Çocukların kendisi ile voleybol maçı isteğini geri çevirmeyen Kafaoğlu, meclis üyelerinin de katılımıyla mahalleli gençlerle voleybol oynadı. Basket atışlarıyla devam eden oyunda keyifli  anlar yaşanırken çocuklar ve mahalleliler yapılan hizmetlerden duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Kırsal mahalle gezilerine devam eden Başkan Kafaoğlu Manisa il sınırına yakın olan Altıeylül İlçesi’nin uzak mahallelerinden Kozderegüvem’de çatkapı sünnet cemiyetine katıldı. Başkanı cemiyetlerinde gören sünnet çocuğu Samet Zorlu ile anne Makbule ve babası Hasan Zorlu şaşkınlıklarını ve mutluluklarını gizleyemediler.   Zorlu ailesinin sünnet cemiyetini kutlayan Başkan Kafaoğlu,  minik Samet’e erkekliğe adım attığı bu en önemli günde sağlık sıhhat diledi, hediyesini taktı.  

Zorlu ailesini tebrik ettikten sonra Kozderegüvem mahalle meydanında toplanan vatandaşlara seslenen Başkan Zekai Kafaoğlu “Bizler bugün sizlere misafir olduk. Altıeylül Belediyesi olarak yanımda, Başkan Yardımcısı Mesut Eray kardeşim, Meclis Üyelerimiz Hasan Avcı, Bekir Yurttekin, Avukat Mustafa Kalınoğlu ve daire müdürlerimizle beraber sizleri ziyarete geldik. Düğüne denk geldik, tevafuk oldu.. Önceden planlamadık, Cenab-ı Allah bizi bugün buraya sevk etti. Ve düğün cemiyetinde sizlerle daha kalabalık bir şekilde buluştuk. Ben de böyle bir buluşmayı arzu ediyordum. Çünkü bizler size sevdalıyız. Bu millete sevdalıyız, hizmet aşkımız, sevdamız var. Nasıl Ferhat aşkı  için dağları deldiyse, biz de sizlere olan sevdamız yüzünden dağları deldik. Yıllardır burada oturuyorsunuz, Kocaiskan’a bir türlü ulaşamıyordunuz. Arkadaşları gönderdik, incelettik nasıl yaparız diye. Henüz yeni bir belediyeyiz. Kepçelerimiz, kırıcılarımız vardı ama dozerimiz yoktu. Bir başka kurumdan rica ettik. Onun dozerini soktuk önce. Sonra da bizim de iş makinelerimiz ile 70 gün çalışıldı. Ve 12 sanat yapısı olmak üzere toplam 8.2 km’lik yol yapıldı. Dağlar aşıldı ve Manisa’nın öte tarafındaki Kocaiskan ile birleştirildi. Suyun kavuşması gibi, yollar da insanları birbirine kavuşturuyor, işlerini kolaylaştırıyor, aşlarını kolaylaştırıyor. Yol demek medeniyet demektir. Yol demek çağdaşlık demek. Biz bunları kimden öğrendik?  Bizim ustamız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan.. Biz onların çıraklarıyız. O da milletine sevdalı, biz de sevdalıyız. Hezimetlerimize devam edeceğiz. Kilit parke taşları gelecek, çocuk oyun bahçeleri geldi, çöp konteynırları geldi. Her şeyden önemlisi, istediğiniz yolumuzu açtık elhamdülillah. Yüzümüzün akı ile başardık. Sizlerin bize olan muhabbetiniz devam ettiği müddetçe, bizim de hizmet sevdamız devam ettiği müddetçe bizi bu hizmetten kimse alıkoyamayacak. Bu gençlerimizin , çocuklarımızın geleceği ak ve aydınlık olacak. Söylenecek sözümüz var, yürünecek yolumuz var, hep beraber yürüyelim, haydi Bismillah.. Tekrar hepinizi sevgiyle muhabbetle selamlıyorum, sünnet cemiyetiniz mübarek olsun” şeklinde konuştu.