MUTLU İNSANLAR ŞEHRİ ALTIEYLÜL BELEDİYESİ

KAFAOĞLU ÖĞRENCİLERİ KONUK ETTİ

KAFAOĞLU ÖĞRENCİLERİ KONUK ETTİ

ÖĞRENCİLER SORDU, KAFAOĞLU YANITLADI

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nun misafirleri Burhan Erdayı İlkokulu 3. Sınıf öğrencileriydi.

 

Belediye Meclisi Toplantı Salonu’nda öğrencileri ağırlayan Başkan Kafaoğlu öğrenciler ile sohbet etti, sorularını cevapladı. Öğrenciler okul bahçesini güzelleştiren Başkan Zekai Kafaoğlu’na çiçek takdim ederek teşekkür ettiler.  Kafaoğlu tüm çocuklarla tek tek ilgilendi. Ziyaret sonrasında Başkan Kafaoğlu öğrenciler ile selfie çekti. Minik konuklarından birbirinden farklı sorular alan Kafaoğlu soruları içtenlikle cevapladı.

“GELECEKTE BU KOLTUKLARDA SİZLER OTURACAKSINIZ”

Başkan Kafaoğlu yaptığı açılış konuşmasında “Okullarınızı tamamlayıp, meslek sahibi olduktan sonra gelecekte bu koltukta sizler de oturacaksınız. Okul döneminin kıymetini bilin. Hiçbir döneminiz boşuna gitmesin. Öğrendiğiniz bilgiler size gelecekte kılavuz olacak, ışık tutacak. Zamanınızı boşa geçirmeyin, ödevlerinizi zamanında yapın. En verimli ve en faydalı zamanlarınızı yaşıyorsunuz” dedi.

 “BİRİKİM VE TECRÜBELERİM İLE

   BELEDİYEYİ YÖNETİYORUM”

Bir öğrencinin “Belediyeyi yönetirken zorlanmıyor musunuz?” sorusuna Kafaoğlu “Ben diş hekimliği yaptım, Diş Hastanesi Başhekimliği yaptım. Birikim ve tecrübelerim ile zorlanmadan belediyeyi yönetiyorum. Belediye başkanlığında doğumdan ölüme kadar herkes ile ilgilenmek zorundasınız. Herkesin sorunu ile ilgileniyoruz, herkesi kucaklıyoruz. Belediye de sadece ben yokum, başkan yardımcılarım, belediye meclis üyelerim, birim müdürlerim ve personelim var. 172 bin nüfuslu Altıeylül ilçesinde oturan vatandaşlarımızın mutluluğu için çalışıyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ve merkezde iki belediye ile birlikte çalışıyoruz. Altıeylül’de kırsal mahalle sayısı fazla. Tek sıkıntımız zaman” diye konuştu.

 “DAHA İYİ BİR ÇEVRE

   İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

“Belediyenin projeleri nelerdir?” sorusuna da Kafaoğlu “Belediyecilik sadece alt yapı ve üst yapı yapmak değildir. Sosyal ve kültürel belediyecilik konusunda projeler üretiyoruz. Çevre ile ilgili projelerimiz var, çevrenin ve yeşilin korunması lazım. Sizlere gelecekte daha iyi bir çevre bırakmak için bu anlamda çalışıyoruz” dedi.

“EDİP AĞABEYİMİZ GÜZEL BİR PROJEYE İMZA ATTI,

    ÇOCUK KÖYÜ 29 EKİM’DE HİZMEYE GİRECEK”

“Başkanlık zor bir iş mi?” ve “Çocuklar için projeleriniz var mı?” sorularına yanıt veren Kafaoğlu

Başkanlık meşakkatli bir iş, zevkli bir iş. Başkanlık icracı bir makam ve insanlara faydalı oluyorsunuz, şehri güzelleştirip, sorunları çözüyorsunuz. Büyükşehir olduk, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ağabeyimiz sağolsun Emniyet Müdürlüğü arkasında çocuk köyü yapıyor. İçerisinde oyuncaklar var, içine girildiğinde çıkmak istemeyeceksiniz. 29 Ekim’de faaliyete geçecek. % 90’ı bitmiş durumda. O kadar iddialı proje ki çevre illerden çocuklarda gelecek” yorumunda bulundu.

“KARDEŞ BELEDİYELER

   YARDIMLAŞMA

AÇISINDAN ÖNEMLİ”

“Kaç kardeş belediyeniz var?” sorusu üzerine Kafaoğlu “Çanakkale Ezine, İstanbul Ümraniye ve Bosna Hersek Maglaj Belediyeleri kardeş şehrimiz. Halen kardeş şehir çalışmalarına devam ediyoruz. Almanya’dan ve Türk Cumhuriyetlerinden kardeş şehrimiz olacak. Proje ve yardımlaşma açısından kardeş belediyeyi önemsiyoruz” diyerek kendisini ziyarete gelen öğrencilere ve öğretmenlere teşekkür etti.