MUTLU İNSANLAR ŞEHRİ ALTIEYLÜL BELEDİYESİ

CUMHURİYET TARİHİNDEN BU YANA KIRSALDA BÖYLE HİZMET GÖRÜLMEDİ

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Teknik işlerden sorumlu Başkan Yardımcı Zeki Çabuk, Park ve Bahçeler Müdürü Osman Zeki Şahin ve Meclis Üyeleri Fikrettin Kocaman, Mehmet Kelemençe ve Hasan Avcı ile beraber kırsal mahalleleri dolaşarak incelemelerde bulunmaya devam ediyor

BİSİKLETLİ ÇOCUKLAR MUTLU

Geçtiğimiz Cuma günü, Kesirven, Kabaklı, Gökköy, Dereçiftilik, Karamanlar, Macarlar, Beşpınar, Sıvatpınar, Kirazköy, Dişbudak, Çiftçidere, Bağalan, Karakavak, Çamköy, Kozören ve Çukurhüseyin kırsal mahallelerine yaptığı ziyaret eden Başkan Kafaoğlu,  şu ana kadar yapılan işlemleri tetkik etti. Devam eden çalışmaları da yerinde inceleyip ihtiyaç ve eksiklikleri de tespit eden Başkan Kafaoğlu, vatandaşın görüşlerini almayı da ihmal etmiyor.

Artık kırsal mahallelerde de yollara döşenen kilitli parke taşı sayesinde şehir merkezinde olduğu gibi rahat rahat Bisiklet süren çocukların olduğu gözlerden kaçmazken, mahallenin yaşlıları eski ve bakımsız köyleri çok iyi hatırladıklarını, gençlerin bu yapılan hizmetlerin değerini bilmeleri gerektiğini söylediler.

 

Balıkesir’in Büyükşehir olması ile birlikte, Altıeylül Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarından oldukça memnun kaldıklarını dile getiren vatandaşlar, kısa sürede bu kadar çok yol alınabileceğini ummadıklarını söylediler. Kendilerine hizmet eden herkesi sevdiklerini belirten Kesirvenliler, mahallenin park yeri için iyileştirme çalışmaları yapılmasını rica ettiler. Konu ile ilgili olarak da Park ve Bahçeler Müdürü Osman Şahin gerekli incelemeleri yerinde yaptı. Yine Kesirven Mahallesinde onarım halindeki okuldaki çalışmaları inceleyen Başkan, okul müdüründen eksiklikler hakkında bilgiler alırken, eğitim için ellerinden ne geliyorsa yapmaya hazır oldukları mesajı verdi.

Hemen hemen gittiği her mahallede sıkılmadık el bırakmayan Kafaoğlu, Kesirven ziyareti ardından Cuma namazını Kabaklı Mahallesinde kılarak, vatandaşlarla bir araya geldi. Kırsal mahallelerde yaptığı incelemelerde vatandaşın nabzını tutarak hizmetlerin devam edeceğini söyledi.

CUMHURİYET TARİHİNDEN BU YANA BÖYLE HİZMET GÖRÜLMEDİ

Başkan Kafaoğlu ve beraberindeki heyet gittikleri her yerde ilgi ile karşılandı. Yapılan, devam eden ve devam edecek olan çalışmalardan memnun olan muhtarlar, Belediye hizmetlerinden dolayı teşekkür ettiler. Daha telefonu kapatmadan hizmeti mahallerinde gördüğünü söyleyen Bağalan muhtarı Şerafettin Sağlam “Bu ülke Cumhuriyet Tarihinden bu yana böyle hizmet görmedi” dedi. Geç saatlere kadar devam eden mahalle ziyaretlerinde Musalar yerleşim merkezindeki bir aile başkanı coşkuyla karşıladı.  Ailecek şehre uzak bir merkezde kırsal mahallenin bir yerleşim merkezine yaşamalarına rağmen, Hükümetten ve Belediye hizmetlerinden memnun olduklarını belirttiler.