MUTLU İNSANLAR ŞEHRİ ALTIEYLÜL BELEDİYESİ

KAFAOĞLU” DEMOKRASİNİN BEŞİĞİ MUHTARLARDIR”

KAFAOĞLU” DEMOKRASİNİN BEŞİĞİ MUHTARLARDIR”

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla mahalle muhtarlarını ağırladı. Merkez ve kırsal mahalle muhtarlarının yer aldığı toplantı Belediye 7. Katında bulunan belediye meclisi salonunda yapıldı.

Mahalle muhtarları belediyenin 18 ayda gerçekleştirdiği etkinlikleri slayt gösterisi ile izledi.

 Toplantıya katılan tüm muhtarlara dev Türk bayrağı dağıtıldı, birlik ve beraberlik vurgusu yapıldı.

Başkan Zekai Kafaoğlu muhtarlığın çileli ve meşakkatli bir iş olduğunu söyledi. Başkan Kafaoğlu tüm muhtarlar adına en tecrübeli muhtar olan Altıeylül Mahallesi Muhtarı Şadi Ersin’e çiçek takdim etti.

“SAHADAYKEN MUTLU OLUYORUM”

Muhtarların arkasında herhangi bir siyasi parti olmadığını ve tek başlarına en küçük birimde seçilmiş insanlar olarak görev yaptıklarını vurgulayan Kafaoğlu “Demokrasi  muhtarlardan başlıyor. Hep beraber 30 Mart’ta seçildik. 18 aydan bu yana birlikte çalışıyoruz. Ben sizlerden memnunum. Hepiniz insanlarımız için, çevremiz güzelleşsin, mahallelerde insanlar mutlu olsunlar heyecanı ile hizmetlere devam ediyoruz. İşinizden, aşınızdan, eşinizden fedakarlık yapıyorsunuz. Cumhurbaşkanımız da muhtarları önemsiyor ve onları ağırlıyor.  Büyük devlet olma vizyonu yerelden başlar.En küçük idari birimlerimizin, köylerimizin, mahallelerimizin ufku ve istikameti ile ülkenin istikameti ve ufku aynı yönde olmazsa sağlıklı büyüme gerçekleştiremeyiz.Demokrasi önce evde, mahallede başlar. Bu kültür ne kadar güçlenirse ülkenin tamamı  da o derece gelişir ve yükselir. Muhtarlarımız demokrasinin çekirdeğidir. Millet tarafından seçilmiş olmak bu dünyada ulaşılabilecek önemli makamlardandır, bu yüzden sizi tebrik ediyorum.  Sahada da birlikteyiz. Güçlerimizi birleştirdiğimiz zaman güzel işler ortaya çıkıyor. Toplam 94 muhtarlığımız var, ancak, 107 yerleşim birimimiz bulunuyor” dedi.

“BİZ SEÇİMİ DEĞİL, İNSANI DÜŞÜNÜYORUZ”

Başkan Kafaoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü: “450 bin 800 m2 kilit parke taşı döşedik. Bu yıl kilit parke taşı döşeme işini bitireceğiz. İşlerin belini kırdık, ciddi mesafeler alındı.  1 yıl içerisinde bizim kadar ihale yaparak kilit parke taşı yapan bir belediye yok. 15 Kasım’a kadar kilit parke taşının bu yılki çalışmasını bitireceğiz. 81 kırsal mahallenin tamamını dolaştım, dolaşmaya devam edeceğim. Sahadayken kendimi mutlu hissediyorum. İlçe içerisinde 765 kilometre yol yapıldı, 100 kilometre bordür döşemesi gerçekleştirdik. 4 bin ton civarında asfalt malzemesi kullanıldı. Çocuk parkı olmayan 1-2 mahalle kaldı orada da yer sorunu çıktı. Fitness aletleri koymaya devam ediyoruz. Seçimler bittikten sonrada hizmetler kaldığı yerden devam edecek.Yerleşmiş bir anlayış  var; seçim biterse hizmet gelmez deniliyor. Öyle bir şey yok. 500 bin m2 kilit parke taşının ihalesini 1 Kasım için mi yaptık hayır, yılbaşında başladık. Biz seçimi değil insanı düşünüyoruz.”

“BAŞKANIM BANA SAHİP ÇIKTI”    

Muhtarlar içerisinden söz alan Gazi Osman Paşa Mahallesi Muhtarı Şinasi Çağlı “ 1 ay önce başıma saldırı geldi. Belediye Başkanım Zekai Kafaoğlu hem hastaneye, hem muhtarlığıma gelerek beni yalnız bırakmadı, destek verdi. Size teşekkür ediyorum. Sizin gibi duyarlı belediye başkanı olduğu için mutluyum. Saldırıdan dolayı beni yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

“YAPILAN HER TÜRLÜ SALDIRIYA KARŞIYIZ”

Başkan Zekai Kafaoğlu da “Muhtarımıza menfur bir saldırı oldu. Bunu şiddetle kınadık, ziyaret ettik. Muhtarlar seçilmiş insanlardır, muhtarlar demokrasinin çekirdeğidir. Muhtarlara yapılan her türlü şiddete karşıyız” yorumunu yaptı.

Toplantının ardından muhtarlarla birlikte hatıra fotoğrafı çekildi.