MUTLU İNSANLAR ŞEHRİ ALTIEYLÜL BELEDİYESİ

Maglaj ile proje işbirliği

Maglaj ile proje işbirliği

Strateji Geliştirme Müdürlüğü ekibi,  Bosna Hersek Maglaj Belediyesi yetkilileri ile Strateji Geliştirme Müdürü Özgür Aycil başkanlığında ileriye dönük proje çalışmaları hakkında  görüş alışverişinde bulunuldu.

Altıeylül Belediyesinin kardeş şehri olan Maglaj Belediyesi yetkilileri ile belediye encümen toplantı salonunda ileriye dönük proje çalışmaları ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu. Maglaj Belediyesi’nin beklenti ve ihtiyaçlarına yönelik öncelikle Swot analizi yapıldı. Daha sonra Belediye Strateji Geliştirme Müdürü Özgür Aycil ve çalışanları Merkezi Finans İhale Birimi, STK’lar için Tacso programı, Yurt Dışı Türkler ve Akraba Toplulukları programına yapılması planlanan proje çalışmaları ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

 Toplantıda söz alan Altıeylül Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürü Özgür Aycil;  “Altıeylül Belediyesi olarak Balkanlarda yaşayan kardeşlerimizle ilişkilerimizi geliştirmek için Ağustos ayı içerisinde Altıeylül’ün Kültür Köprüsü adlı projemizi Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Programına sunduk. Projenin sonuçları yakında açıklanacak. Çalışmalarımıza aralıksız devam etmekteyiz. Maglaj Belediyesi yetkilileri ile kardeşlik ilişkilerimizi güçlendirmek için eğitim, kültür ve insan hakları konularında projeler hazırlamaya başladık. Yakın zamanda projelerimizi ilgili kurumlara hibe desteği almak için sunacağız” dedi.