MUTLU İNSANLAR ŞEHRİ ALTIEYLÜL BELEDİYESİ

ALTIEYLÜL’ÜN ŞAMPİYONU ELİF NAZ GURURUMUZ OLDU

ŞAMPİYON SPORCU ELİF NAZ BAŞKAN KAFAOĞLU’NU ZİYARET ETTİ

ALTIEYLÜL’ÜN ŞAMPİYONU ELİF NAZ GURURUMUZ OLDU

Altıeylül Belediye Spor Kulübü Sporcusu Elif Naz Akat Hırvatistan’ın Porec kentinde yapılan 2015 Avrupa Yaş Grupları Şampiyonası’nda 49 kişinin yarıştığı 8 yaş altı kadın kategorisinde ilk defa yarıştı. Elif Naz Avrupa Yaş Grupları Şampiyonasında Avrupa beşincisi olarak büyük bir başarı elde etti.

Elif Naz Akat beraberinde Antrenörü Nizamettin Güngör ve Satranç İl Temsilcisi Erdem Özgören ile birlikte Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nu ziyaret etti. Başkan Kafaoğlu Elif Naz’ın başarısını kutladı.

“ZORU BAŞARMIŞSIN, TEBRİK EDERİM”

Altıeylül Belediyespor Kulübü Başkanı Fikrettin Kocaman’ın da yer aldığı ziyarette konuşan Başkan Zekai Kafaoğlu “Elif Naz kardeşimizi tebrik ediyorum. Avrupa beşincisi olması bizleri gururlandırdı. Altıeylül Belediyespor olarak kendisini her zaman destekliyoruz. Önü açı, geleceği parlak. Kızımız hedefini yükseltecektir. Avrupa’daki yarışmada beşinci olmakta kolay değil, zoru başarmışsın tebrik ederim. Emeği geçen herkesi kutluyorum” dedi.

“ÖDÜL ALAN TEK BAYAN SPORCU”

Elif Naz Akat’ın Antrenörü Nizamettin Güngör de “Balıkesir ilinde ilk defa Avrupa Şampiyonasına Elif Naz katıldı. Elifnaz ilk deneyimini yaşadı. 8 yaş altı kategorideki yarışmada Elifnaz beşinci oldu. Tecrübe için gittik ancak derece ile dönmek bizleri mutlu etti. Başta Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu olmak üzere bizlere destek veren herkese teşekkür ediyorum. Elif Naz’ın hedefi şimdi Avrupa’da üçüncü olmak. Çalışmaya devam, Elif Naz kendisini daha da geliştirecektir. Şampiyonada 9 tur oynandı. Şampiyonaya Türk milli takımı 25 sporcu ile katıldı. Türk milli takımı şampiyonada 5 derece yaptı, bunun birisini de Elif Naz aldı. En güzel tarafı bayanlar kategorisinde ödül alan tek bayan sporcumuz Elif Naz oldu. Bu da ayrı bir gurur ” diye konuştu.

“BAŞKANIMIZ HER ZAMAN YANIMIZDA”

Satranç İl Temsilcisi Erdem Özgören ise “Başarılı öğrencilerimize her zaman destek oluyoruz. Belediye Başkanımız Zekai Kafaoğlu da her zaman yanımızda. Kızımızın başarısı diğer öğrencilere örnek teşkil ediyor. İlk kez gidilen Avrupa Şampiyonasında Elif Naz büyük bir başarı elde etti ve bizi gururlandırdı” dedi.

“GÜZEL BİR BAŞARI ALDIM”

Elif Naz Akat da “Güzel bir başarı aldım. Müsabakalar zorlu geçti, rakiplerimi yenerek Avrupa beşinciliği unvanını almak güzel bir şey. Beni destekleyen herkese teşekkür ediyorum” dedi.