MUTLU İNSANLAR ŞEHRİ ALTIEYLÜL BELEDİYESİ

ALTIEYLÜL’DE YAŞLILAR BAŞTACI

ALTIEYLÜL’DE YAŞLILAR BAŞTACI

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu Yaşlılar Günü dolayısıyla Bahçelievler Mahallesi’nde 74 yaşındaki Ümmü Başaran ve Kasaplar Mahallesi’ndeki 88 yaşındaki Şehri Yıldız’ı ziyaret etti, el öptü, sohbet etti, gönül ve dua aldı. 88 yaşındaki Şehri Yıldız Başkan Kafaoğlu’nu karşısında görünce duygulanarak “Oğlum ben sana hergün dua ediyorum. Sen beni gelip mutlu ettin ya, ben senden daha ne isteyeyim. Allah senden razı olsun” dedi.

Başkan Zekai Kafaoğlu sosyal belediyecilik anlamında yaptığı ziyaretlerle dikkat çekiyor. Başkan Kafaoğlu Yaşlılar Günü nedeniyle Bahçelievler Mahallesi ve Kasaplar Mahallesi’nde iki yaşlı bayanı evinde ziyaret etti. Belediye Meclis Üyeleri Yasemin Akkol, Bahar Vidin, Sağlık İşleri Müdürü Emine Ödemiş ve Muhtarlık Hizmetleri Müdürü Elvan Bahar Göktepe ile birlikte ilk olarak Bahçelievler Mahallesi’nde eşini 2 yıl önce kaybetmiş olan 74 yaşındaki Ümmü Başaran’ı evinde ziyaret etti. El öpen Başkan Kafaoğlu Ümmü Başaran ile sohbet etti. Başaran Kafaoğlu’na yaptığı anlamlı ziyaretten dolayı teşekkürlerini iletti.

“SANA HEP DUA EDİYORUM”

Kafaoğlu daha sonra belediye meclis üyeleri ve birim müdürleri ile birlikte Kasaplar Mahallesi’nde eşini 20 yıl önce yitiren 88 yaşındaki Şehri Yıldız’ı ziyaret etti. Ziyarette Başkan Kafaoğlu’nu karşısında gören Şehri Yıldız duygulandı, Başkana sarıldı “Sana hep dua ediyorum” dedi. Başkan Kafaoğlu Şehri Yıldız’ın elini öptü. Ziyarette hoş ve güzel bir sohbet gerçekleşti. “Yaşlılar her zaman bizim önceliğimiz, onlar bizim baş tacımız” diyen Kafaoğlu gördüğü sevgi karşısında Yıldız’ın elini bir an olsun bırakmadı.

“YOLUN AÇIK OLSUN”

Şehri Yıldız “Bana sürpriz yaptınız.  Sizi hiç beklemiyordum. Belediye Başkanının beni ziyaret edeceği aklımın ucundan bile geçmezdi. Oğlum ben sana hergün dua ediyorum. Sen beni gelip mutlu ettin ya, ben senden daha ne isteyeyim. Allah senden razı olsun. Yolun ve bahtın açık olsun. Kapım hep açık, her zaman buyur gel” dedi.

88 yaşındaki Şehri Yıldız’ın sıcak ilgisinden dolayı mutlu olan Başkan Kafaoğlu yaptığı anlamlı ziyaretlerden büyük takdir aldı.

“GENÇLERE ÖRNEK OLUYORUZ”

Başkan Zekai Kafaoğlu yaşlıların her zaman hatırlanması gerektiğini vurgulayarak “Bu kültürü gelecek nesillere aktarmamız lazım. Genç nesil şu anda ne küçük, ne büyük, ne orta yol biliyor. Gençleri sanal alem ciddi şekilde etkiliyor. Bilgisayarlar, telefonlar derken gençler asosyal olup gidiyor. Eski adet, örf ve geleneklerimizi yaşatmalıyız. Biz bu ziyaretleri önemsiyoruz, gençlere de örnek olmalıyız. Yaptığımız etkinlikler ve projeler de hep eski hasletlerimizi öne çıkarmak için. Büyüklere saygı ve onları hatırlamak kendi öz kültürümüzde ve dinimizde olan güzel hasletlerimizden birisi. Bunları gelecek nesillere aktarmamız lazım. Biz de bu tür ziyaretlerle onu yapıyoruz” dedi.