MUTLU İNSANLAR ŞEHRİ ALTIEYLÜL BELEDİYESİ

Artık 5 km yürümeyecekler

Macarlar Mahallesi’nde 60 öğrencinin her gün okula gidiş-dönüşü ile ilgili sıkıntısını Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu çözdü.

Mahalle girişinde bulunan sokakta ikamet eden öğrenciler okullarının uzak olması nedeniyle 2,5 kilometre yürüyor; dönüşte de aynı mesafeyi katediyor. Soğuk kış günlerinde öğrencilerin zorlanmaması için Başkan Kafaoğlu mahalle ile okul arasına servis koydurdu; çocuklar artık 5 kilometre yürümeyecek, veliler endişe etmeyecek.

Konuyla ilgili olarak Macarlar İlkokulu Okul Aile Birliği Başkanı Halil İbrahim Alkan, Okul Müdürü Süleyman Kara ve mahalle sakinleri Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nu ziyaret etti. Macarlar Mahallesi’nin girişinde yaşadıklarını ve okul ile evlerinin arasının çok uzak olduğunu ifade eden Okul Aile Birliği Başkanı Halil İbrahim Alkan “Okullar açıldı. Bizim yaşadığımız yer ile okul arası uzak. Mahallenin merkezinde yaşayan çocuklar için böyle bir sıkıntı yok. Fakat bazı öğrencilerimiz okula yürüyerek gidiyor. Mesafede gidiş-geliş 5 kilometre yapıyor. İlkokula giden 130 öğrencimiz var; bunların 60’ı mahalleye uzak alanda ikamet ediyor. Bu konuda yardımınızı istiyoruz” dedi.

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu da öğrencilerin okula gidiş ve dönüşleri ile ilgili sıkıntıyı anında çözdü. Kafaoğlu “Sizin ikamet ettiğiniz yer ile okul arası uzak. Öğrencilerimiz sabah okula giderken servis ile gidecek, dönüşte de yine servis ile evlerine gidecekler. Bu çocuklar bizim. Onların mağdur olmalarını istemem. Önümüzdeki aylarda yağmur-kar olacak. Çocuklarımız sıkıntı çekmeden okulların gidebilecek ” diye konuştu.

Macarlar İlkokulu Okul Aile Birliği Başkanı Halil İbrahim Alkan, Okul Müdürü Süleyman Kara ve mahalle sakinleri konuyu çözüme kavuşturan ve her zaman desteklerini esirgemeyen Başkan Zekai Kafaoğlu’na teşekkür ettiler.