MUTLU İNSANLAR ŞEHRİ ALTIEYLÜL BELEDİYESİ

Kınalarını yaktık, Çanakkale'ye uğurladık

 

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu Vitamin Gençlik Kulübü izcilerini zaferin 100. Yılında Çanakkale’ye kampa gönderdi. Kafaoğlu izcileri dualarla ve kına yakarak uğurladı.

Vitamin Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Derneği 11-18 yaş arası izcilere yönelik olarak keşşafların Çanakkale’de vatan toprağı için canlarını vermekten korkmayan dedelerinin çektikleri sıkıntı ve çileleri anlamaları açısından Altıeylül Belediyesi’nin destekleri ile Çanakkale’ye gitti. Başkan Zekai Kafaoğlu 4 gün boyunca Çanakkale’de kalacak olan gençleri uğurladı, saçlarına kına yaktı. Gençler duaların ardından yola çıktı.

Çanakkale Milli Bilinç Kampı’nda izciler, dedelerinin yaptığı gibi 25 Nisan gecesi saat 04.30 da sabah ezanıyla kalkarak asker çorbalarını içip, hamur kızartması yiyecekler. Öğrenciler enveriye kabalağı şapkalarını ve “Dedeciğim ben geldim” yazılı yeleklerini giyerek, 49 subay ve 3638 er/erbaşın tamamını şehit vermiş olan  57. Alayın o zaman gittiği yoldan, vefa borçlarını ödemek niyetiyle 17 kilometre 57. Alay  Yolu Yürüyüşü yapacaklar.