MUTLU İNSANLAR ŞEHRİ ALTIEYLÜL BELEDİYESİ

Vatandaş kurban kesim hizmetinden memnun

Bu yıl Balıkesir'de ilk defa hizmete giren Mobil Kurban Kesim merkezlerinde vatandaşlar memnun bir şekilde Kurban vazifelerini yerine getirdiler.

 

Altıeylül ilçesinde Gümüşçeşme  Mahallesi Pazar yeri ve Bahçelievler mahallesi Çarşamba Pazarı'nda kurulan iki ayrı Mobil Kurban Kesim Merkezi vatandaşlara hijyenik ortamda kurban kesim hizmeti verdi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından organize edilen Mobil Kurban Kesim merkezlerinde, görevli veterinerlerin gözetiminde kurban kesimi gerçekleştirildi. Kesim yerlerinin temizliği ve bu kutsal ibadetin hijyenik ortamlarda gerçekleşmesi için Altıeylül Belediyesi Temizlik İşleri tüm gün tam kadro iş başı yaptı. Kesim sonrası atıkların toplanması işlemini Park ve Bahçeler ekipleri gerçekleştirirken, Zabıta ekipleri de bayram boyunca vatandaşın huzur ve güvenliği için görevdeydi.

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, bayramın birinci günü Kurban Kesim Merkezlerini dolaşarak vatandaşlar ile sohbet etti. Verilen hizmetten dolayı memnuniyetlerini dile getiren vatandaşlar Başkan Kafaoğlu'na teşekkür etti. Altıeylül İlçesinde Kurban kesimi huşu ve huzur içinde yapılırken, vatandaşlar rahat bir Kurban Bayramı geçirdi.