MUTLU İNSANLAR ŞEHRİ ALTIEYLÜL BELEDİYESİ

Şampiyon Elifnaz ile satranç berabere sonuçlandı

Altıeylül Belediye Spor Kulübü Satranç Takımı Sporcusu Elifnaz Akat Milli Takım ile Hırvatistan’ın Porec şehrinde yapılacak şampiyonaya gitmeden önce Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nu ziyaret etti. Başkan Kafaoğlu ile Şampiyon Elifnaz arasındaki satranç müsabakası berabere sonuçlandı.

 

Balıkesir 8 yaş Kızlarda ulusal takım havuzunda yer alan Altıeylül Belediyespor Kulübü Sporcusu Elifnaz Akat 20 Eylül-1 Ekim 2015 tarihleri arasında Hırvatistan’ın Porec şehrinde yapılacak olan 2015 Avrupa Yaş Grupları Satranç Şampiyonası’na katılmak üzere Milli Takım kafilesi ile birlikte gidecek. Balıkesir’de satranç adına ilklere imza atan Elifnaz ilk defa Avrupa Şampiyonası’na katılacak. Altıeylül Belediyespor Kulübü Sporcusu Elifnaz Akat Avrupa Şampiyonası’nda 8 yaş kızlarda ülkemizi ve kulübümüzü temsil edecek.

Elifnaz Akat şampiyona öncesinde Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nu ziyaret etti; verdiği desteklerden dolayı Zekai Kafaoğlu'na teşekkür ederek çiçek takdim etti. Şampiyon Elifnaz ile Başkan Kafaoğlu satranç oynadı; çekişmeli geçen mücadele berabere sonuçlandı.

Elifnaz Akat “Bir Belediye Başkanı ile satranç maçı yapmaktan dolayı gurur duydum. Satranç güzel bir oyun. Herkes oynamalı” dedi.

Başkan Zekai Kafaoğlu da “Kızımızı destekliyoruz. Milli takım içerisinde kendisi ilk 10 içerisinde. Kızımızın hedefi milli takımda ilk üçe girmek; ama çıtayı yükselterek birinci olması lazım. Kızımızı destekliyoruz, başarılarını kutluyoruz. Onun başarıları ile gururlanıyoruz” diye konuştu.