MUTLU İNSANLAR ŞEHRİ ALTIEYLÜL BELEDİYESİ

BAKAN TOPÇU ALGEM’İ ÇOK BEĞENDİ

BAKAN TOPÇU ALGEM’İ ÇOK BEĞENDİ

Altıeylül’de Sosyal Belediyeciliğin vitrini ALGEM, Kültür Ve Turizm Bakanından da geçer not aldı. Altıeylül Kurtuluş Etkinlikleri kapsamında Balıkesir’de bulunan Bakan Yalçın Topçu, ALGEM ziyaretinde gördükleri karşısında başarılı çalışmaları nedeniyle Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’na teşekkür etti.

ALGEM SOSYAL BELEDİYECİLİK

Balıkesir Altıeylül Belediyesine ziyarete bulunan Bakan Topçu için kısa bir sunum yapan Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu yaptığı ve yapacakları projeler hakkında bilgiler verdi.  Kafaoğlu “Kuva-yi Milliye şehri, Mehmet Akif Ersoy'u İstiklal Marşı’nın yazılmasına ikna eden Hasan Basri Çantay’ın memleketi Balıkesir Altıeylül’e hoş geldiniz. Belediyemizi ilk ziyaret eden bakan oldunuz. 172 bin nüfusa sahip, henüz 18 aylık bir ilçeyiz. Hayvancılıkta ve tarımda iddialı bir ilçeyiz.  Altıeylül tarım ve hayvancılıkta ürünlerinde önemli oranlarda üretim yapmaktadır. Belediye olarak sosyal ve kültürel porojeleri  önemsiyoruz.  Daha önce gerçekleştirdiğimiz Komşuluk güzeldir Projesi,  Sofrada Sıfır Atık Projesi, Mutlu Aile Projesi ve gerçekleştirmeyi planladığımız yeni projelerle sosyal  bu değerlerimizi gelecek nesillere aktarmak istiyoruz. Ramazan ayında gerçekleştirdiğimiz iftar ve sahur yemekleri ile halkımıza bir adım daha da yaklaşmanın gayreti içerisindeyiz.  Altıeylül’ün sloganını da “Mutlu insanlar Şehri Altıeylül” olarak belirledik. Bu maksatla ALGEM projesi ile sosyal belediyecilik hizmetlerini daha da  büyütme hedefindeyiz. Sosyal Belediyeciliğin gereği olarak ALGEM ile birçok faaliyet yürütüyoruz.  Başta sosyal Market, meslek edindirme kursları, bu kurslarda eğitim görenlerin çocukları için kreşimiz ve bunun yanında yaşlılar için bakım ünitemiz bulunuyor. ” şeklinde konuştu.

ALTIEYLÜL’E İLK BAKAN ZİYARETİ

Altıeylül Belediyesi ziyaretinde anı defterini de imzalayan Bakan Yalçın Topçu yaptığı konuşmada “Zekai başkanımın benim akrabam olduğunu tescilledi. Biz insanı esas alırım diyorsa akrabamdır. Başkanımın faaliyetlerine baktığımızda sizden yetkiyi almış, milletin makamına oturmuş, parti rozetini atmış çekmeye bir tamamınızı kucaklamış. O benim siyasi akrabamdır. Muhsin Yazıcıoğlu için düşünceleri için Belediye Başkanı ve Meclis üyelerine ayrıca teşekkür ediyorum.  Bizler, Devlet, Millet zordaysa milletin menfaatleri için çalışan insanlarız. Balıkesir’de olmaktan Altıeylül’de bulunmaktan gurur duyuyorum. İsmail Akçay koşusu için yapılanlar topluma rol model inşa etmektir. Böylelikle geleceğimizi garantiye alırız. Bizim yetiştirdiklerimiz dönüp milletine silah çekmez. Bu çalışmaları takdir ediyorum. Her zaman Zekai Kafaoğlu kardeşinizin yanındayım.” dedi.

İNSANI MERKEZE ALAN SİSTEMLER

ALGEM’ de yapılan dosyalama sistemi ve raporlama sistemini çok beğenen Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu,  merkezine insanı alan sistemleri çok önemsediği belirtti. Sosyal Market’i Bakan Topçu’ya anlatan Zekai Kafaoğlu “Sosyal Market’ten yararlanacak vatandaşlarımız dışarıda büyük marketlerde ne görüyorlarsa bunları ALGEM Sosyal Market’ten rahatça alabilecekler. Poşet yaparak kuru gıda vermenin dışında rahatça alışveriş edebilsinler istedik. Bu yardımlardan yararlanacak vatandaşlarımızın adına tanımlı kartları ile para ile alışverişi de rafa kaldırıyoruz. 3-6 aylık yüklemeler ile bu sistemi takip ediyoruz.”dedi.

ALGEM TİTİZ ÇALIŞMANIN ÜRÜNÜ

ALGEM’i Balıkesir Valisi Mustafa Yaman ile birlikte gezen Sosyal Marketi çok beğenen ve ürünleri inceleyen Kültür Bakanı Yalçın Topçu “Büyük marketlerin sattığı markaların yer aldığı, adı gibi sosyal bir market olmuş. Bu çalışmaları sonrasında sizleri takdir ediyorum. Algem Altıeylül Belediyesi'nin titiz bir çalışmasının ürünü olmuş. Dikiş kursunun sertifika veriyor olması da gerçekten güzel bir uygulamadır. Bu tip uygulamaları arttırmak gerekiyor.”dedi. Altıeylül bünyesinde bulunan ALGEM’DE kurs gören kursiyerlerin çocuklarının bakımının yapıldığı kreşi ziyaret eden Bakan topçu çocuklar ile hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra daha sonra Algem’den ayrıldı.