MUTLU İNSANLAR ŞEHRİ ALTIEYLÜL BELEDİYESİ

Atletizm Federasyonu Başkan Vekili ve Milli Atletlerimizden Necdet Ayaz 6 Eylül günü yapılacak olan Efsane Atlet İsmail Akçay Yol Koşusu hakkında meclise bilgilendirmelerde bulundu.

Altıeylül Meclisi de koşuya hazır

Altıeylül Belediyesi Eylül ayı Olağan Toplantısı Altıeylül Belediyesi Nikâh Salonunda yapıldı. Toplantı sonunda Atletizm Federasyonu Başkan Vekili ve Milli Atletlerimizden Necdat Ayaz 6 Eylül günü yapılacak olan Efsane Atlet İsmail Akçay Yol Koşusu hakkında meclise bilgilendirmelerde bulundu.

Altıeylül Belediyesi Nikâh Salonunda toplanan Altıeylül Belediyesi Meclisi, ilgili gündem maddelerinin görüşülmesi ve Ekim ayı Meclis Toplantısının gününün belirlenmesinin ardından Türkiye Atletizm Federasyonundan bir misafiri ağırladı. Kurtuluş Haftası Etkinlikleri Kapsamında 6 Eylül 2015 Pazar günü yapılacak olan Efsane Atlet İsmail Akçay Yol Koşusu hakkında bilgilendirmelerde bulunmak üzere Meclis Toplantısına katılan Atletizm Federasyonu Başkan Vekili Necdet Ayaz bu güzel ve anlamlı etkinlik için Altıeylül Belediyesi’ni kutlarken emeği geçenlere teşekkür etti. Ayaz, Federasyon tarafından özel olarak hazırlanan Meclis Üyeleri’nin isimlerinin bulunduğu hatıra tişörtlerini Meclis Üyelerine hediye etti. Türkiye Atletizm Federasyon Başkanı’nın selamlarıyla konuşmasına başlayan Ayaz “1958 doğumluyum. 1976 da atletizmle tanıştım.Aynı yıl Milli Takıma girdim, 118 kez şanlı bayrağımızı göğsümde taşıdım. Balkan Şampiyonasına, Uluslararası şampiyonluklara katıldım. Ama sizin hemşehriniz İsmail Akçay ünü şehre değil, ülkeye değil, dünyaya taşmış bir atlet. Türkiye onunla gurur duyuyor. 2008 yılında Federasyon Başkanımızın talimatı doğrultusunda ‘Yaşarken Anılmalı’ sloganı doğrultusunda bir koşu düzenlendi. Ama zamanla yapılamayacak hale geldi. Geçen yıl Temmuz ayında bu konuyu Zekai Kafaoğlu Başkanımıza intikal ettirdik. İnanılmaz bir destek gördük; geçen yıl çok güzel organizasyon yapıldı. Bu yıl da devam edecek mi diye düşünürken, bu yıl daha güzel bir etkinliğin hazırlandığını gördük. Ben bu bağlamda Başkanımız Zekai Kafaoğlu’na, Başkan Yardımcımız Mesut Eray’a ve siz değerli meclis üyelerimize çok teşekkür ediyorum. Geçmişlerine değer vermeyenler geleceklerine yön veremezler. Biz eski atletlerimize, şampiyonlarımıza sahip çıkılmasını çok önemsiyoruz.  Bunu da Altıeylül Belediyesi’nin en iyi şekilde yapmış olduğunu, Türkiye’ye örnek olduğunu düşünüyorum. Buradaki yarışların detayını görmek ve hatasız bir organizasyon için geldim. Meclis Toplantısına davet edildim. Toplantınıza katılmaktan onur duydum. Çok teşekkür ediyorum” dedi.