MUTLU İNSANLAR ŞEHRİ ALTIEYLÜL BELEDİYESİ

"40 günde Arapça Anlama ve Konuşma" kursunu başarı ile tamamlayan öğrencilerin sertifika töreni....

KAFAOĞLU ARAPÇA ÖĞRENEN ÖĞRENCİLERİN MUTLU GÜNÜNDE YANINDAYDI

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Hasan Baba Vakfı'nın "40 günde Arapça Anlama ve Konuşma" kursunu başarı ile tamamlayan öğrencilerin sertifika törenine katıldı.

GMKA’da düzenlenen programa; Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Birol Şahin, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, İl Müftüsü Turgut Açari ve kursiyerler katıldı. Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, eğitime her zaman destek vermeye hazır olduklarını söyledi.

Başkan Kafaoğlu, 4 yıl boyunca kendisinin de Arapça eğitimi aldığını hatırlattı ve ekledi: “Arapça Kur'an-ı Kerim’in ve Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in lisanı. Bütün Müslümanların ortak dilinin Arapça olması lazım. Bir Müslüman olarak Arapça’yı konuşabiliyor olmak çok önemli. Emeği geçen herkesi kutluyorum. Bu tür kursların devamını diliyorum, biz de yerel yöneticiler olarak destek olmaya hazırız. Balıkesir’de belediyeler hep beraber, güzel işlere imza atıyoruz. Bu birlik beraberlikten sivil toplum örgütlerinin istifade etmesi lazım. Hislerimiz, duygularımız, öz kültürlerimiz aynı. Bize proje gelirse, biz destek oluruz. Hayır, işlerinde motor, şer işlerinde fren olmamız lazım. Alt yapı, üst yapı, park-bahçe olacak ama insanların ruhunu, duygusunu ve öz kültürünü yaşatacak noktalarda da gayret sarf etmeliyiz.”