MUTLU İNSANLAR ŞEHRİ ALTIEYLÜL BELEDİYESİ

Çevrenin özü sevgi

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, geçtiğimiz günlerde yapılan Kazdağları Çevre Ödülleri töreninde Yılın Çevreci Belediye Başkanı ödülüne layık görüldü. Kafaoğlu ödülünü Yalova Üniversitesi Genel Sekreteri Adem Taşçı’dan aldı.

Edremit Güre mahallesindeki Adrina otelinde Balıkesir Haber sitesi tarafından bu yıl ilk defa düzenlenen ‘Kazdağları Çevre Ödülleri 2015’ töreninde Altıeylül ilçe sınırları içerisinde yapmış olduğu çevreye duyarlı etkinlikler göz önünde bulundurularak Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’na ‘Yılın Çevreci Belediye Başkanı’ ödülü layık görüldü. Törene, belediye başkanları, bürokratlar, siyasetçiler ve sivil toplum kuruluşlarından misafirler katıldı. Çeşitli kategorilerdeki isimlerin ödül aldığı törende Çevreci Belediye Başkanı seçilen Kafaoğlu plaketini, ‘Yılın Çevreci Bürokratı’  seçilen Yalova Üniversitesi Genel Sekreteri Adem Taşçı’nın elinden aldı.

‘MEMLEKET İSTERİM GÖK MAVİ DAL YEŞİL TARLA SARI OLSUN’

Törende hem teşekkür konuşması hem de finalde kapanış konuşması yapan Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu yaptığı teşekkür konuşmasında “Çevre çok önemli.İhmal edilmemesi gereken bir mesele. Özellikle yerel yöneticilerin üzerinde durması gereken bir konu. Son günlerde trend çevreye duyarlı, sosyal, katılımcı, kültürel belediyecilik.. Bu anlamda, gelecek için çevre önemli, gelecek nesillere yaşanılabilinir bir Türkiye bırakmalıyız.. Ben bu organizasyonu düzenleyen emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Cahit Sıtkı Tarancı’nın da dediği gibi ‘Memleket isterim gök mavi, dal yeşil, tarla sarı olsun.. Kuşların çiçeklerin diyarı olsun’ diyor hepinize saygılar sunuyorum” dedi.

‘ÇEVRENİN ÖZÜ SEVGİ’

Ödüllerin verilmesinin ardından kapanış konuşmasını yapmak üzere sahneye davet edilen Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu “Çevre bilinci duyarlılığı konusunda biz yerel yöneticiler en önde olmalıyız. Çevrenin özünde sevgi var. İnsana sevgi var, insanlara sevgi var. Ağaca sevgi var. Bütün yaratılmışlara sevgi var. Cenab-ı Allah’ın yarattığı bu güzellikleri ne yazık ki insanlar bozuyor. Bu konuda bize çok görev düşüyor. Kırsal mahallelerde yaşayan insanlarımızın doğup büyüdüğü yerlerde onların yaşam alanlarını bozmadan, şehir merkezi gibi yaşam kalitelerini arttırmalıyız. Önce insana hizmet düşüncesiyle, oy peşinde koşmadan, bize oy versin vermesin, nerede bir insan varsa oraya hizmet için gitmeliyiz. Siyasi düşüncesi, fikri, dili, dini ne olursa olsun hizmet için orada olmalıyız. Bu güzel organizasyonların devamının gelmesi temennisi ile emeği geçen herkesi kutluyorum” dedi.  

Başkan Kafaoğlu’nun Sevgi Muhabbeti üzerine Hacı Bektaşi Veli’den okuduğu dizeler ile sözlerine son vermesi ardından ödül alanlarla sahnede toplu fotoğraf çekilerek tören sona erdi.