MUTLU İNSANLAR ŞEHRİ ALTIEYLÜL BELEDİYESİ

Gülseren Hanım yaz okullarını ziyaret etti

Vali Mustafa Yaman’ın eşi Gülseren Yaman Altıeylül Belediyesi’nin düzenlediği Tam Gün Yaz Okuluna sürpriz bir ziyaret yaptı. 100. Yıl Mesleki Teknik Lise’de devam eden yaz okulu çalışmaları hakkında bilgi alan Yaman yapılan etkinlikleri ve aktiviteleri çok beğendi.

BAYAN YAMAN ÖĞRENCİLERLE BİRLİKTE

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nun eşi Didar Kafaoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Eray ile birlikte yaz okulunu gezen Gülseren Yaman, unutulmaya yüz tutmuş oyunlar arasında yer alan “Yağ Satarım, Bal Satarım” oyununu izledi. Daha sonra değerler eğitimi kapsamında öğrencilerin akıl oyunlarını izledi, bilgi aldı. Gülseren Yaman son olarak da spor salonunda sportif faaliyetler kapsamında bulunan basketbol çalışmasını seyretti.

“HEM AİLE HEM ÇOCUK İÇİN

GÜZEL BİR YAZ OKULU OLMUŞ”

Gülseren Yaman Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ve ekibine teşekkür ederek “Hem aileler ve hem çocuklar için güzel etkinlikler bunlar. Çocuklarımızın hem beden hem zihin sağlığı açısından çok iyi bir yaz okulu.  Çocukların topluma kazandırılması ve farklı insanlarla bir arada olmaları açısından katkı olacaktır. Yaz okulunun her kademesinde farklı ve güzel etkinlikler var. Dolu dolu bir yaz okulu olmuş” dedi.

“SENEYE DE DEVAM EDECEK”

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu yaz okulunda 180 çocuğun bulunduğunu ve 5 gün boyunca ücretsiz servis imkanı ve her öğleyin yemek servisi ile birlikte çocukların sosyal, kültürel çalışmalar, gezi, spor, havuz imkanı, eğitim, dayanışma, arkadaşlık ve değerler eğitimi konusunda bilgiler aldıklarını söyledi. Yaz okulundan hem ailelerin hem de öğrencilerin mutlu olduğunu kaydeden Kafaoğlu yaz okulunun son haftasında öğrencilerin Bolu’ya kampa gideceğini ve ardından da İstanbul’a geziye gideceğini belirterek, seneye de yaz okulunu devam ettireceklerini vurguladı.