MUTLU İNSANLAR ŞEHRİ ALTIEYLÜL BELEDİYESİ

Kabristan düzenlemeleri devam ediyor

Altıeylül Belediyesi’nin Orhanlı Mahallesi’ndeki mezarlık düzenleme işi ile ilgili Mahalle Muhtarı Halis Cemal Albayrak “Bu işleri lüks zannediyorduk demek ki değilmiş. Çok güzel bir çalışma oluyor” dedi.

 

 

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu beraberinde Altıeylül Belediye Başkan Yardımcıları Mesut Eray, İsmail Çoban, Kırsal Hizmetler Müdürü Mustafa Bayhan ve Orhanlı Mahallesi Muhtarı Halis Cemal Albayrak ile birlikte Kırsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından Orhanlı Mahallesi’nde mezarlık düzenleme işini kontrol etti. Mezarlığın içerisi parke taşlar ile döşenirken, mezarlık içerisindeki ağaçlar ve çalılar da yeni görünümüne kavuşuyor. Vatandaşlar mezarlığa gelerek yakınlarının mezarlarını daha rahat bir şekilde ziyaret edecek.

“BÜYÜKLERİMİZİ UNUTMAMAK LAZIM”

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu “Mezarlığa girilecek hal kalmamış. İnsanlar atasını, ecdadını ziyaret etmeye gelseler mezarlığa giremeyecekler. İnsanlar cenazesi için bile mezarlığa girmek için zorlanacak. Bize bağlı kırsal mahallelerin mezarlıklarını temizliyoruz. Mezarlık yollarına da kilit parke taşı döşüyoruz. Geçmişine sahip çıkmayan bir milletin geleceği olamaz. Büyüklerimizi, ecdadımızı unutmamak lazım. Onların yattığı yerleri güzelleştirmemiz lazım. Bu çalışmamız kırsalda bulunan tüm mahalle mezarlıklarında devam ediyor” dedi.

“BU ÇALIŞMALAR LÜKS DEĞİLMİŞ”

Orhanlı Mahallesi Muhtarı Halis Cemal Albayrak da Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, başkan yardımcılarına ve ekibine teşekkür etti. Yapılan hizmetleri geçmiş dönemde lüks olarak gördüklerini belirten Albayrak “Demek ki lüks değilmiş. Çok iyi bir çalışma var. Daha önce mezar definlerinde yollarda çok zorlanıyorduk, çamurdan kurtulduk. Parke taşı döşeme işinin gerçekleşmesi çok güzel oldu. Mezarlığın içerisi de güzelleşti ve vatandaşlarımız mezarlarını rahat bir şekilde ziyaret edebilecek” diye konuştu.