MUTLU İNSANLAR ŞEHRİ ALTIEYLÜL BELEDİYESİ

Milli Bisikletçileri misafir ettik

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu Balıkesir’de kamp yapan Bisiklet Milli Takımına Otel Basri’de yemek verdi. Programda Altıeylül Belediye Başkan Yardımcıları Mesut Eray, Zeki Çabuk, Üzeyir Çakır, Altıeylül Belediyespor Kulübü Başkanı Fikrettin Kocaman, Park ve Bahçeler Müdürü Osman Zeki Şahin de katıldı.

Başkan Zekai Kafaoğlu “Milli sporcuların başarılı olmasını ve madalyalarla dönmesini önemsiyoruz. Sporun her çeşidine ve her branşına destek oluyoruz. Sporun ve sporcusunun yanındayız. Bisiklet sporu herkese lazım. Bisiklet hem trafik hem de insan sağlığı açısından gerekli. Mümkün olsa zaman zaman makamlarımıza da bisikletle gidebilsek. Şehrin planları yapılırken bisiklet yolları düşünülmemiş. Avrupa ülkelerinde insanların ulaşımı için bisiklet yolları yapılmış. Balıkesir’de bisiklet kullanılabilir” dedi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü İlhan Aslan da Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu sporun her çeşidine destek olduğunu ifade ederek, müdürlük olarak spor ile ilgili her türlü desteği belediyeden aldıklarını vurguladı.

Müdür Aslan “Sizleri misafir etmesi çok anlamlı. Başkanımızın destekleri büyüyerek devam edecektir. Kendisini bisiklet sporu yapmaya davet ediyorum. Bisiklet yollarının mutlaka kazandırmamız gerekiyor” diye konuştu.

Yemekte Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu adına Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’na Bisiklet Milli Takımı Antrenörü Suat Torgay plaket takdim etti. Başkan Kafaoğlu da Müftüoğlu’na verilmek üzere Altıeylül Belediyesi’nin rozetini verdi. Ayrıca Federasyon Başkanı Müftüoğlu Başkan Kafaoğlu’nu telefon ile arayarak yaptığı jestten dolayı teşekkür etti.