MUTLU İNSANLAR ŞEHRİ ALTIEYLÜL BELEDİYESİ

ÖĞRENCİLERİMİZ MAGLAJ'DA

ÖĞRENCİLERİMİZ MAGLAJ'DA

Altıeylül Belediyesi tarafından başarılı öğrenciler Bosna Hersek’e gitmişti. Öğrenciler Altıeylül Belediyesi’nin kardeş şehri Maglaj’a misafir oldu. Öğrencileri Maglaj Belediye Başkanı Mehmed Mustabasic karşıladı. Öğrenciler Maglaj hakkında bilgi aldılar, tarihi ve kültürel yerleri gezdiler. Öğrencilere Bosna gezisinde Altıeylül Belediye Meclis Üyesi, Avrupa Birliği Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Ahmet Şen başkanlık ediyor.

“SİZLERİ GÖRMEK BİZİ MUTLU ETTİ”

Maglaj Belediye Başkanı Mehmed Mustabasic “Maglaj Belediyesi'nin Altıeylül Belediyesi ile kardeş şehir olması bizim için çok değerlidir ve Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne açılan bir penceresi ve kapısı olmak istiyoruz. Maglaj Belediyesi küçük bir belediye ve Bosna Hersek'in kalbindedir. Savaş sırasında düşmanlar Maglaj'ı ele geçiremediler ve büyük üzüntü duydular. Belediyemiz geleneğin, şarkının, yeşilliğin, ormanın belediyesidir. Sizleri burada ağırlamak, misafir etmek bizleri çok mutlu etti” dedi.

“BOSNA HERSEK GÖRÜLMEYE DEĞER”

Altıeylül Belediye Meclis Üyesi, Avrupa Birliği Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Ahmet Şen de Balıkesir’deki başarılı öğrenciler ile Bosna Hersek’teki öğrenciler arasında gönül köprüsü kurmak, kardeşlik ilişkilerini güçlendirmek adına böyle bir gezi düzenlediklerini söyleyerek Maglaj kentiyle kardeş şehir olmuştuk. Bosna Hersek Türkiye için çok önemli. Bosna Hersek görülmeye değer. Tarihi eserleri ve Osmanlı eserleri korunmuş. Gençlerimiz de bu güzel yerleri görmenin, gezmenin mutluluğunu ve duygusunu yaşadılar” diye konuştu.