MUTLU İNSANLAR ŞEHRİ ALTIEYLÜL BELEDİYESİ

BAŞKAN ZEKAİ KAFAOĞLU BAŞARILI ÖĞRENCİLERİ BOSNA HERSEK’E UĞURLADI

BAŞKAN ZEKAİ KAFAOĞLU BAŞARILI ÖĞRENCİLERİ BOSNA HERSEK’E UĞURLADI

Derslerinde başarılı olan öğrenciler Altıeylül Belediyesi tarafından Bosna Hersek’e gönderildi. Kardeş şehir Maglaj’a giden öğrenciler çok heyecanlıydı. İlk kez yurt dışına çıkmanın gururunu yaşayan öğrencileri Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu Bosna Hersek’e uğurladı.

 

Altıeylül Belediyesi derslerinde başarılı olan öğrencileri yaz tatilinde ödüllendirdi. Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen öğrenciler Bosna Hersek’e gitti. Bosna Hersek’te tarihi ve kültürel mirasları görecek olan öğrenciler Altıeylül Belediyesi’nin kardeş şehri olan Maglaj Belediyesi ve Maglaj kentini de gezecek. İlk defa yurt dışına çıkan öğrenciler ve aileleri çok heyecanlıydı. Öğrencileri uğurlamaya Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Başkan Yardımcıları Mesut Eray, Zeki Çabuk, Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik de geldi. Başkan Kafaoğlu öğrencilere Bosna Hersek’te kullanmaları için selfie çubuğu hediye etti.

“ÖĞRENCİLERİMİZ ADINA

   TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik “Altıeylül Belediyesi’nin öğrencilere yönelik düzenlediği kültür gezisi çok anlamlı. Öğrencilerimiz bugüne kadar gitmedikleri, görmedikleri yerleri görecekler. Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ve başkan yardımcılarına çok teşekkür ediyoruz” dedi.

“GÖNÜL KÖPRÜSÜ OLUŞTURDUK”

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu da “Bosna Hersek’te kardeş şehrimiz var. Bosna bizim için çok şey ifade ediyor. Yıllarca kader birliği yapmış, kültürümüz bir, medeniyetimiz bir. Bosna Hersek tam bir Osmanlı şehri, Osmanlı ülkesi. Bosna Hersek’te 20 yıl önce Avrupa’nın göbeğinde inançlarından dolayı insanlar katliama ve soykırıma maruz kaldılar. Yeşil alanlar ve parklar hep şehitlik olmuş. Bu yerleri sadece bizim gidip görmemiz yeterli değil. Bosna ile gönül köprüsü, kültür köprüsü oluşturmamız lazım dedik ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği yaparak lise son sınıfta birinci olan öğrencileri kardeş şehrimiz Maglaj’a gönderiyoruz. Öğrencilerimiz oradaki kardeşleri ile tanışsınlar istedik. Kültürümüzü yaşatmamız lazım” diye konuştu.