MUTLU İNSANLAR ŞEHRİ ALTIEYLÜL BELEDİYESİ

Kayra Altıeylül’ün gururu

26-28 Haziran 2015 tarihleri arasında Sırbistan’ın Belgrat Şehrinde yapılan Avrupa Poomsae Taekwondo Şampiyonası’nda yarışan Altıeylül Belediye Spor Kulübü Milli Sporcularından Kayra Destan Yıldız Bayan Ferdi de bronz madalya ve Yıldız Bayan Senkron Takımda bronz madalya alarak  Avrupa üçüncüsü oldu.

15-19 Nisan 2015 tarihleri arasında Konya ilinde gerçekleştirilen Poomsae Türkiye Taekwondo şampiyonasında Yıldız Bayanlarda Ferdi de  Türkiye birincisi ve Senkron Bayan Takımda Türkiye birinciliği elde eden Destan Milli Takım seçmelerinde göstermiş olduğu  performansla Türk Milli Takımında yerini aldı. Bu başarısını Sırbistan da Avrupa üçüncülüğüyle taçlandırarak ve Balıkesir İlimizde İlk Avrupa Şampiyonluğu Madalya olması nedeniyle bizleri iki kez gururlandırdı.

Taekwondo Teknik Direktörü ve Milli Antrenör Serkan Erkekoğlu “Uzun süredir planlı ve sitemli bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz hedeflerimize adım adım yaklaşıyoruz. Aldığımız başarılarla da bunları görmekteyiz. Hedeflerimiz arasında Dünya ve Sporun Zirvesi olan Olimpiyat Şampiyonluğu var. Bu nedenle çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Bizleri her konuda destekleyen başta Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’na, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İlhan Aslan’a ve Kulüp Başkanımız Fikrettin Kocaman’a ve Spor Müdürlerimize teşekkür ediyorum” dedi.