MUTLU İNSANLAR ŞEHRİ ALTIEYLÜL BELEDİYESİ

Allah dostları gönülleri fethetti

Altıeylül Belediyesi Ramazan Etkinlikleri kapsamında Bahçelievler Mahallesinde verilen iftarın ardından Atatürk Parkı’nda Galata Mevlevileri’nin Sema gösterileri gönülleri fethetti.

Bahçelievler Mahallesi’nde 1000 kişiye kurulan iftar sofralarına yoğun bir katılım oldu. Tasavvuf dinletisi ile birlikte verilen iftar yemeği sonrasında gelenek devam ettirilerek, pamuk helva, Osmanlı macunu ve patlamış mısır ikram edildi.

Atatürk Parkı’nda devam eden Ramazan Etkinlikleri kapsamında sema  dönen Galata Mevlevileri izleyicilerin gönüllerini fethederken, Ramazan’ın ruhuna uygun bir gece yaşattılar. Mevlevilerin Kur'an tilaveti ile başlayan zikirleri, semazenlerin sema gösterileri ve ilahileriyle devam etti. Sema sonrası eller hep beraber arş-a açılarak edilen Ramazan duasının ardından Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu Mevlevi Dedesine teşekkürlerini sunup çiçek verdi.  Kendisine takdim edilen çiçeğin tüm Balıkesirlilerin olduğunu söyleyen Mevlevi dedesi böyle bir gecede Balıkesir’de olmaktan çok mutlu olduklarını belirtti. Ayrıca Kuva-i Milliye şehri Balıkesir’de Altıeylül’ün aziz şehitlerimizin ruhu şad olsun diye konuştu. Allah dostlarının gönülleri fethettiğinin altını çizen Başkan Kafaoğlu ise “Ben de kendilerine çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun, çok güzel bir manevi iklim yaşattınız. Hayır dualarınız hepimizin üzerine olsun. Ben de size bütün Altıeylüllüler adına bu çiçeği takdim ediyor ve sizleri yeniden aramızda görmek istiyorum” dedi.

Yoğun bir katılımın görüldüğü gecede vatandaşlara Osmanlı Şerbeti ikram edildi.