MUTLU İNSANLAR ŞEHRİ ALTIEYLÜL BELEDİYESİ

İlk sahurumuz 2. Gündoğan'da yapıldı

Altıeylül Belediyesi ilk sahurunu 2. Gündoğan Mahallesi’nde bulunan Cuma pazarında verdi. 1500 kişinin katıldığı sahurda vatandaşlara restaurant ortamında  ikram yapıldı.

 

Altıeylül Belediyesi iftar programlarının yanı sıra sahurlarda da vatandaş ile buluşuyor. Altıeylül Belediyesi iftar sonrası Atatürk Parkı’nda tasavvuf musıkisi dinletisi, çocuklara özgü ramazan eğlencelerine devam ediyor. Diğer yandan ise belediye bu ramazan ayında ilk sahur programını geniş katılım ile 2. Gündoğan Mahallesi Cuma Pazarında verdi. Vatandaşlar sahurlarını nezih bir ortamda, restaurant ortamında  yaptı. Sahur programları ramazan ayı boyunca Altıeylül ilçesinde toplam 4 farklı yerde yapılacak. Önümüzdeki günlerde Altıeylül halkı GOP Mahallesi Pazar Yerinde, Bahçelievler Mahallesi Asuva Parkta ve Kuva-yi Milliye Parkında sahur yapacak.

 Organizasyonun tam not aldığı sahur programına Vali Mustafa Yaman, Altıeylül Kaymakamı Bayram Gale, Karesi Kaymakamı Ahmet Erdoğdu, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Sahurda konuşma yapan Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu “Bir ramazan sahurunda sizlerle bir araya geldik. Bugün çok güzel bir an yaşıyoruz. Halk, millet, devlet, belediye burada. Cenabı Allah bu birliğimizi, beraberliğimiz bozmasın. Aslolan işte bu. Devletin milletiyle birlikte olması, yöneticilerin beraber olması, yüreklerin toplu vurması, sinelerin toplu vurması çok önemlidir. Altıeylül de sineler toplu vuruyor. Altıeylül olarak büyük bir aileyiz, büyük bir geminin içerisindeyiz. Hep birlikte güzel günlere ulaşacağız” dedi.

Sahurda protokolle bir araya gelen vatandaşlar ise Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’na teşekkür ettiler. Vatandaşlar “Başkanım Altıeylül ilçesinde oturduğumuz için şanslıyız. Güzel çalışmalar oluyor. Bunun yanında da Ramazan ayrı bir güzel geçiyor. İftar programlarına katılıyoruz ama sahur programı da ayrı bir güzel oldu. Güzel bir ortamda sizlerle bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadık” diye konuştular.