MUTLU İNSANLAR ŞEHRİ ALTIEYLÜL BELEDİYESİ

500 bin metrekare parke taşı döşeniyor

 

Altıeylül Belediyesi kırsal mahallelere parke taşı döşeme işini sürdürüyor. 15 Mayıs’ta yapılan yeni ihale ile 4 ayrı firma kurdukları ekipleri ile 80 kırsal mahalleye parke taşı döşemesine başladı. Başkan Zekai Kafaoğlu 6 kırsal mahalledeki çalışmaları yerinde inceledi.

 

Altıeylül Belediyesi kırsal mahallelerdeki vatandaşların ayağını çamurdan kurtarıyor. 15 Mayıs 2015 tarihinde yapılan yeni ihale ile birlikte 500 bin m2 parke taşı 80 kırsal mahalleye indirilerek taş döşeme işi başladı. Yapılan ihale sonucunda 4 farklı firma kurduğu ekipler ile birlikte kırsal parke taşı döşeme işini tüm hızıyla sürdürüyor. Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Çabuk, Belediye Meclis Üyesi Fikrettin Kocaman ve Fen İşleri Müdürü Yavuz Özaydın ile birlikte Karamanköy, Köylüköy, Aslıhantepecik, Paşaköy, Çayırhisar ve Aliağa mahallelerini ziyaret ederek, parke taşı döşeme çalışmalarını yerince inceledi. Başkan Kafaoğlu gittiği kırsal mahallelerde mahalle muhtarlarının ve vatandaşlarının memnuniyeti ile karşılaştı.

“ÇAMURDAN KURTULDUK”

Başkan Kafaoğlu’nun ilk durağı Karamanköy Mahallesi’ydi. Burada Muhtar Hüseyin Hoşafçı yapılan çalışmalar hakkında bilgi vererek Başkan Kafaoğlu’na teşekkür etti. Muhtar Hoşafçı “Daha önceden çok ciddi sıkıntılarımız vardı. Çamurdan yürüyemiyorduk. Ara sokaklar bitti, çocuk oyun parkı yapıldı. Mezarlık yolunun çalışması yapılıyor.Biz bu yoldan mezarlığa çamurlar içerisinden gidiyorduk” dedi.

“KIRSALDAN GÖÇÜ ÖNLEYECEĞİZ”

Başkan Kafaoğlu da “500 bin m2 parke taşı ihalesi yaptık. Geçen yıl 100 bin m2 parke taşı döşemiştik. Artık kırsal mahallelerimizde de, şehirde ne varsa o olacak demiştik. Bir taraftan çocuk oyun bahçeleri kuruluyor, diğer yandan da parke taşı döşeme işi sürüyor. Parke taşı döşeme işini 4 firmaya verdik ve bu firmalar da ekipler kurarak aynı anda çalışmalarını sürdürüyor. Her yıl bu çalışmalarımız arttırarak gideceğiz.Böylelikle kırsal mahallerimizdeki göçleri de engellemiş olacağız” diye konuştu.

“KIRSAL MAHALLELERE KALDIRIM DA YAPILIYOR”

Kafaoğlu daha sonra Köylüköy Mahallesi’ne gitti, çalışmaları inceledi ve daha sonra vatandaşlarla bir araya gelerek sohbet etti. Kafaoğlu burada yaptığı açıklamada “Hizmetleri biz yapacağız. 4 yıl daha birlikteyiz. Her sene hizmetlerin üzerine koyarak gideceğiz. 5 yıl sonunda başladığımız hizmetleri bitireceğiz ama yeni ihtiyaçlar ortaya çıkacak, onları da çözeceğiz. Sizlerle beraber olmaya devam edeceğiz. Biz ihale yaparken anahtar teslimi yaptık. Mahallelere kaldırımlar da yapıldı. Vatandaşları mutlu etmek bizim mutluluğumuz” dedi.

“ESKİ İLE YENİSİ ARASINDA FARK VAR”

Köylüköy Mahallesi Muhtarı Aytekin Yıldız da mahalleye yapılan çalışmalar hakkında konuştu: “Bu güzellikler mahallemizin en ücra köşesine kadar gidecek. Kırsal mahallerde çocuk parkları, fitness aletleri, çöp konteynırları, yol çalışmaları oluyor. Her yıl bu çalışmalar devam edecek. Eski Köylüköy’de hizmet almak zordu, imece usulü ile yapıyorduk. Şimdi anahtar teslimi iş yapılıyor” şeklinde konuştu.

“ASLIHANTEPECİK GÖÇ ALIYOR”

Başkan Kafaoğlu’nun üçüncü durağı ise Aslıhantepecik’ti. Bu mahallede Muhtar Ahmet Karagöz “Taş döşeme işi devam ediyor. Daha önce parke taşları köyün girişine dökülür ve vatandaş kendisi döşemeye uğraşır ve sıkıntı olurdu. Şimdi sıkıntı bitti. Aslıhantepecik olarak artık göç almaya başladık” dedi.

“VATANDAŞLAR MEMNUN”

Başkan Kafaoğlu ise “Bu iş ayrı bir iş. Profesyonellik istiyor. Vatandaşlar memnun, muhtarlar memnun. Ara sokaklara varıncaya kadar tüm sokaklar parke taşı olacak. Bu mahallede işin bir kısmı bitti, diğer kısımlar devam ediyor. Sahada çalışmaları yerinde gördük, denetledik. Aslıhantepecik geçtiğimiz günlerde güzel bir hayır yaptı, yeni camiinin ışıklandırmasını da belediye olarak yaptık” diye konuştu.

“VATANDAŞ ARTIK ÇİZME İLE

 DEĞİL TERLİK İLE GEZİYOR”

Kafaoğlu Paşaköy Mahallesi’ndeki çalışmaları da yerinde inceledi. Muhtar Mustafa İkiz de “Başkanımız verdiği sözleri birbiri ardına yerine getiriyor. Bu mahallede insanlar çizmeler ile geziyordu, şimdi terliklerle geziyor” derken,  Başkan Kafaoğlu da “Vatandaş bizim için önemlidir. Sahada güzel çalışmalar var. Ekipleri tebrik ediyorum. Yılbaşında planlanan ve ihalesini yaptığımız kilit parke taşı işi Eylül 15’e kadar tamamıyla bitmiş olacak” şeklinde konuştu.

“ÇAYIRHİSAR BAHÇELİEVLER’DEN FARKSIZ OLACAK”

Çayırhisar Mahallesi Muhtarı Aydın Terzioğlu “Şehirdeki gibi bizim mahallelerde de çalışmalar yapılıyor. Mahallemizin Bahçelievler Mahallesi’ne bağlantı olan yolu da oluyor” ifadesinde bulundu.

Başkan Kafaoğlu da “Çayırhisar’da Bahçelievler gibi farksız olacak. Yapılan çalışmalar ortada” dedi.

“ALİAĞA’DA GENÇLİĞİMDE ORAK BİÇTİM”

Başkan Zekai Kafaoğlu son olarak da Aliağa Mahallesi’ne gitti, burada mahalle sakinleri tarafından ilgiyle karşılandı. Vatandaşlar yapılan hizmetten dolayı Başkan Kafaoğlu’na teşekkür ettiler. Muhtar

Sait Akay “Ben sizi komşumuz diye ilan ettim” dedi. Başkan Kafaoğlu “Ben Ergamalı’yım. Buradaki çocuklar benim okuduğum okulda okuyorlar. Ben bu mahallede parayla orak biçtim” diye konuştu.

“BÖYLE HİZMETİ RÜYAMDA GÖRSEM İNANMAZDIM”

Başkan Kafaoğlu “Kesinlikle oy derdimiz yok, derdimiz insanlara hizmet etmek. Biz hep buradayız, yanınızdayız. 4 yıl daha birlikte olacağız. İnsanlar mutlu olduğu zaman ben de mutlu oluyorum. Mahalle 100 yıldan bu yana böyle bir çalışma görmemişler.Bu hizmetlerin daha başındayız ” mesajı verdi.

Muhtar Sait Akay şunları kaydetti: “Burası en çamurlu mahalleydi. Burası çok güzel oldu. Bu hizmet benim için bir rüya. Rüyada görsem inanmazdım. İğrençlikten güzelliği gördük. Başkanımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.