MUTLU İNSANLAR ŞEHRİ ALTIEYLÜL BELEDİYESİ

Almanya'da Altıeylül damgası

Almanya Balıkesirliler Kültür ve Dayanışma Derneği’nin düzenlediği 11. Hıdrellez Şenliğine Altıeylül Belediyesi damgasını vurdu. Şenliğin ilk günü Almanya’nın Duisburg kentinde Almanya’da yaşayan Balıkesirlilerin katılımı ile gerçekleşti. Altıeylül Belediyesi Hıdrellez şenliklerine AB ve Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi Ahmet Şen, AB ve Dış İlişkiler Komisyonu Üyesi ve Belediye Meclis Üyesi Mustafa Kalınoğlu, AB ve Dış İlişkiler Komisyonu Üyesi ve Belediye Meclis Üyesi Bekir Yurttekin, AB ve Dış İlişkiler Komisyonu Üyesi ve Belediye Meclis Üyesi Ahmet İşlek, AB ve Dış İlişkiler Komisyonu Üyesi ve Belediye Meclis Üyesi Eyüp Uygur, İnsan Kaynakları Müdürü İsmail Berber ve Kültür-Sosyal İşler Müdürü Elvan Bahar Göktepe ile birlikte katıldı. Altıeylül Belediyesi kafilesi Düseldorf havaalanında BALDER yöneticileri tarafından çiçeklerle karşılandı. Şenlik meydanında stand açan Altıeylül Belediyesi Almanya’da yaşayan Balıkesirlilere belediyeyi tanıttı, vatandaşlara keyfiye dağıtıldı. Altıeylül’ün çadırına ilgi büyüktü. Standın açılışını BALDER Başkanı Önder Bulaşma ile birlikte Altıeylül Belediye Meclis Üyesi ve AB ve Dış İlişkiler Komisyonu Üyesi Ahmet Şen birlikte açtılar.

Şenlikte konuşma yapan Altıeylül Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Elvan Bahar Göktepe “Balıkesirliler olarak Almanya’da şenliklere katılmak belediye olarak onur verici. Yeni bir belediyeyiz, 1. Yılımızı tamamladık. İstanbul Feshane’de Balıkesir’i çok güzel tanıttık, Almanya’da kendi hemşehrilerimiz ile hıdrellezi yaşamak çok güzel” dedi.

 AB ve Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi Ahmet Şen de “Balıkesir’den sizlere selam getirdim. Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur ve Mutlu İnsanlar Şehri Zekai Kafaoğlu’nun sizlere selamları var. Altıeylül Belediyesi olarak buradayız. Bu şenliklerin birlik ve beraberliğimizin gelecek nesillere anlatılması adına çok önemli. Buraya yıllar önce gurbetçi olarak kardeşlerimiz artık burada gurbetçi değil ev sahibidir. Bizlerde yerel belediye olarak hemşehrilerimizin yanındayız ve yanlarında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Altıeylül Belediyesi meclis üyeleri ve daire müdürleri şenliğin yapılmasında emeği geçen BALDER yöneticilerine ve programa katılan Sosyal Demokrat Parti Eyalet Milletvekili İbrahim Yetim, Federal Parlamenter Milletvekili Mahmud Özdemir, CDV Milletvekili Kerstin Radomski’ye hediyeler takdim ettiler. Altıeylül Belediyesi standına ilgi büyük oldu. BALDER yetkilileri ve Almanya’daki Balıkesirliler şenliğe renk veren Altıeylül Belediyesi’ne teşekkür ettiler. Belediye yetkilileri standı ziyaret eden tüm vatandaşlara lokum ve şeker ikram etti. İlk günkü etkinliğin sonlarında ise Altıeylül Belediyesi Pamukçu Bengi Ekibi Folklor gösterileri ile büyük alkış aldı. Folklor ekibi birbirinden güzel oyunları ile gurbette yaşayan Balıkesirlilerin beğenisini topladı. Şenlikte Balıkesir’e özgü lokma ve gözlemeler yapıldı, vatandaşlar lezzetli yemeklere ilgi gösterdi.