<< Geri

Başkan Yardımcısı

Feyyaz ÇİFTÇİ

Feyyaz ÇİFTÇİ

Başkan Yardımcısı

  • Feyyaz ÇİFTÇİ

        1977 Balıkesir doğumlu olan Op. Dr. Feyyaz Çiftçi, ilköğrenimini Ali Şuuri İlkokulu, orta ve lise öğrenimini Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra, 1995 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandı.

 

        2001 yılında Tıp Fakültesinden mezun olan Çiftçi, uzmanlık eğitimini 2001-2005 yılları arasında İstanbul Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı’nda tamamladı.

 

        2005-2008 yılları arasında Diyarbakır’da çeşitli hastanelerde Devlet hizmetinde bulunan Op. Dr. Feyyaz Çiftçi’nin ulusal ve uluslararası hakemli dergilerde yayınlanmış birçok bilimsel makalesi bulunmaktadır. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarının yönetimlerinde görev alan Op. Dr. Feyyaz Çiftçi, 2015-2017 yılları arasında 2 yıl süreyle çok sevdiği Balıkesirspor’da Kulüp Başkanlığı görevini yürüttü.

 

        Ailesine ait tekstil üzerine faaliyet gösteren şirketin yöneticiliğini ve özel bir sağlık kuruluşunun da ortaklığını yürüten Çiftçi, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Altıeylül ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi seçildi. Ocak 2020’den bu yana Altıeylül Belediye Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir.
Doktorluk mesleğini halen serbest olarak icra etmekte olan ve aynı zamanda işyeri hekimliği de yapan Çiftçi, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

 


        Op. Dr. Feyyaz Çiftçi, evli ve 2 çocuk babasıdır.