EĞİTİM NEFERLERİNE ‘HİZMET ŞEREF BELGESİ’

27.11.2023

Altıeylül Belediyesi ile Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün müşterek düzenlediği, milli eğitim alanında ülkemizde uzun yıllar boyunca hizmet eden ve 2023 yılı itibariyle emekliliğe ayrılan öğretmenlere ‘Hizmet Şeref Belgesi’ programı düzenlendi.

Ev sahipliğini Altıeylül Belediyesi’nin yapmış olduğu etkinlik Altıeylül Belediyesi’ne bağlı Gazi Mustafa Kemal Atatürk Yaşam Kompleksi Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Etkinliğe Altıeylül Kaymakamı Turgay Hakan Bilgin, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Altıeylül Milli Eğitim İlçe Müdürü Çetin Keren ve emekliğe ayrılan öğretmenler katıldı.

İLÇE MÜDÜRÜ ÇETİN KEREN: ÖĞRENCİLERİ HAYATA TOPLUMA HAZIRLIYORUZ

Sertifika ve hediye takdimi öncesi konuşan Altıeylül Milli Eğitim İlçe Müdürü Çetin Keren, “Öncelikle salonu dolduran ve ülkemize uzun süre hizmet etmiş olan sevgili öğretmenlerimi saygıyla sevgiyle selamlıyor ve geçmiş 24 Kasım Öğretmenler Gününüzü kutluyorum. Yıllarca hizmet ettiniz, değişik kurumlarda görev aldınız. Ülkemize değer katacak öğrenciler yetiştirdiniz. İnsan kaynağının en iyi şekilde yetiştirmek ve bunun sorumluluğunu bilerek görevlerimizi en iyi şekilde yapmaya devam ediyoruz. Gerçekten insan yetiştirmek büyük sorumluluk isteyen bir görev ve bu görevi siz öğretmenlerimiz layıkıyla yerine getirdiniz.  Her türlü çalışmada etkinliklerde öğrencilerimize ne gibi faydalarımız olur diye çalışmalarımızı yapıyoruz. Öğrencileri hayata topluma hazırlıyoruz. Ben bundan sonraki emeklilik yaşantınızda mutluluklar diliyorum. Hepinizi saygıyla sevgiyle selamlıyorum” dedi.

ALTIEYLÜL BELEDİYE BAŞKANI HASAN AVCI: ULVİ BİR MESLEĞİ İCRA EDİYORSUNUZ

'Hizmet Şeref Belgesi' töreninde konuşan Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, "Eğitim-öğretim hayatında öğrenci yetiştirerek ülkemize bilinçli bireyler kazandıran öğretmenlerimizin geçmiş 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum" dedi.

Başkan Avcı,  “Belediyemize bağlı Gazi Mustafa Kemal Atatürk Yaşam Kompleksi’nde bir araya geldik. Toplantı salonumuzun ilk konuğu olduğunuz için de büyük mutluluk duydum.  Sizler ulvi bir meslek icra ediyorsunuz.  Öğretmenlerimiz eğitim öğretim hayatında 35-40 yıl gibi uzun yıllar boyunca çocuklarımızı geleceğe hazırlamak için sabırla eğitim verdiniz. Ben yaptığınız bu emeklerinizden dolayı her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Her biriniz ülkemizin değişik şehirlerinde, ilçelerinde, köylerinde öğrenciler yetiştirdiniz. Bizlerde Altıeylül Belediyesi olarak sizleri selamlıyor bundan sonraki hayatınızda başarılar diliyorum” diye konuştu.

ALTIEYLÜL KAYKAMAMI TURGAY HAKAN BİLGİN: SİZLERLE BİRLİKTE OLMAKTAN GURUR DUYUYORUM

Altıeylül Kaymakamı Turgay Hakan Bilgin’de ‘Hizmet Şeref Belgesi’ programında emekliliğe ayrılmış olan öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlayarak konuşmasına başladı. Kaymakam Bilgin, “Emekliye ayrılan öğretmenlerimize Hizmet Şeref Belgesi vermiş bulunmaktayız. Devletimize milletimize hizmet etmiş öğretmenlerimizle birlikte olmaktan gurur duyuyorum. Üzerimizde emeği olan anne ve babalarımızdan sonra bizlere değer veren öğretmenlerimizdir. Bu vesileyle emekliliğe ayrılan öğretmenlerimize hayatlarında sağlık ve güzellikler diliyorum” dedi.