MUTLU İNSANLAR ŞEHRİ ALTIEYLÜL BELEDİYESİ

Başkandan Mesaj

Tarihi geçmişi oldukça eski çağlara dayanan ve pek çok uygarlığın izlerini taşıyan Balıkesir, Selçuklular zamanında Türk yurdu olmuş, Osmanlı döneminde de parlak yıllarını yaşamıştır.

Milli Mücadelede düşmana karşı koyan ilk iller arasında yer alan Balıkesir, Alaca Mescit’ te toplanan 41 kişilik heyetin oluşturduğu Balıkesir Kuva-yi Milliyesi ile Milli Mücadeledeki yerini almıştır.

6360 Sayılı Kanun gereğince yeni kurulan ilçemiz, adını,6 Eylül 1922 yılında düşmana karşı verilen mücadelede kazanılan zaferden, bu kurtuluş gününden almıştır.

            İlçemizde 13’ ü merkez mahalle olmak üzere 94 mahalle bulunmaktadır. 927,29 kilometrekare yüz ölçümü, 170,260 nüfusu ile Balıkesir’in en yoğun nüfusuna sahip olan ilçemiz,% 11,70 olan mera alanlarıyla birlikte değerlendirildiğinde % 60 gibi yüksek bir oranda da tarım yapılabilir alana sahiptir. İlçemiz oldukça işlek yolların kavşağında bulunan bir ulaşım merkezidir. Bu nedenle tarımsal ürünlerin pazarlanmasında ulaşım yönünden oldukça avantajlı bir konumdadır.

30 Mart 2014 Yerel Seçimleriyle Altıeylül İlçemizde yaşayan hemşehrilerimiz Belediye Başkanlığı’na şahsımı layık gördüler. Şahsıma gösterilen bu güveni boşa çıkarmamak için ekibimle birlikte tüm gücümüzle çalışıyoruz.

Biz büyük bir aileyiz. Bu nedenle birinci önceliğimiz, Altıeylül İlçemizin merkez ya da kırsal mahallelerimizde yaşayan tüm vatandaşlarımızın yaşam kalitesini daha yüksek düzeylere taşımaktır. İlçemiz ve ekibim bu kapasiteye sahiptir.

            Bu bağlamda, katılımcı belediyecilik anlayışımız gereği (logomuzun belirlenmesi sürecinde olduğu gibi) tüm çalışmalarımızda daima sizlerin görüş ve önerilerinize başvuruyor; şeffaflık, güven, hız ve daha da önemlisi hemşehrilerimizin memnuniyetini en üst düzeyde tutmayı temel ilkemiz olarak görüyoruz... Vatandaşlarımızın sadece sokaklarına dokunarak mamur hale getirmekle kalmıyor, onların gönüllerine de dokunmaya gayret ediyoruz.

            Kuruluşumuzdan bugüne çok kısa bir süre geçmesine rağmen, halkımızın beğenisini kazandığını, yoğun katılımdan da anlayabileceğimiz seri etkinlikler düzenledik, düzenlemeye devam ediyoruz. Attığımız her adımda ‘’Mutlu İnsanlar Şehri Altıeylül’’anlayışımızı, pekiştirmeyi temel ilke olarak göz önünde bulunduruyoruz.

Altıeylül İlçemizde yaşayan tüm hemşehrilerime sevgi ve saygılarımı sunuyor sağlıklı ve mutlu günler diliyorum.