<< Geri

DAĞDELEN’E ALTIEYLÜL’DEN TAM DESTEK

Uluslararası Genç Liderler ve Girişimciler Federasyonu tarafından yapılan organizasyonda dünyanın en başarılı 20 genci listesine giren Balıkesir’in evladı Nuri Dağdelen’e Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı da tam destek verdi.

 

Misyonu gençleri olumlu yönde değişimler yaratmaları için motive etmek ve liderlik yönlerini güçlendirmek olan Dünyanın en büyük ve en eski sivil toplum kuruluşlarından Uluslararası Genç Liderler ve Girişimciler Federasyonu / Junior Chamber International (JCI) Dünyanın en başarılı gençlerini seçiyor.  Finali 3-7 Kasım 2020’de Japonya’da yapılacak olan oylama için dünya çapında binlerce genç başvuru yaptı. 20 kişiye indirilen listede, 2016 yılı Yetenek Sizsiniz Türkiye Şampiyonu Müzik Öğretmeni Nuri Dağdelen de yer aldı.

Balıkesir/Kepsut 125. Yıl Yatılı Bölge Ortaokulunda Müzik Öğretmenliği yapan ve köy çocuklarından kurduğu Hayatın Ritmini Yakala ritim grubunun şefi olan Nuri Dağdelen Junior Chamber International (JCI)- Genç Liderler ve Girişimciler Federasyonu tarafından ‘İnsan Haklarına, Çocuklara ve Dünya Barışına Katkı’ kategorisinde geçen Kasım ayında Türkiye’nin En Başarılı Genci seçilmişti. Yetenek Sizsiniz yarışmasında gurubuyla 2016 yılının şampiyonu olan ve Millî Eğitim Bakanlığınca ‘Yılın Öğretmeni’, ‘Alanında Fark Yaratan Öğretmen’ seçilen Dağdelen, şimdi de Dünyanın En Başarılı Genci olma yolunda ilk 20’ye girdi. 128 ülkeden binlerce başvurunun yapıldığı yarışmada ilk 20’ye giren adaylardan halk oylaması sonucu her kategorinin 1. si ve Dünyanın En Başarılı Genci seçilecek. 3-7 Kasım’da Japonya/Yokohama’da düzenlenecek olan 2020 JCI Dünya Kongresi’nde Türkiye’yi temsilen bu prestijli ödülü almak ve Türk Bayrağımızı orada gururla dalgalandırmak için yapılacak olan halk oylamasında ülkemizin desteğini isteyen Dağdelen Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı’yı ziyaret ederek destek istedi. Dağdelen şunları söyledi:  “Junior Chamber International (JCI) tarafından yapılan "Dünya’nın En Başarılı Genci" yarışmasında ilk 20’ye girdim ve ülkem adına çok büyük bir gurur yaşıyorum. 3-7 Kasım 2020 de Japonya/Yokohama’da düzenlenecek olan 2020 JCI Dünya Kongresi’nde Türkiye’yi temsilen bu prestijli ödülü ülkem adına, öğrencilerim adına almak ve Türk Bayrağımızı orada dalgalandırmak için elimden geleni yaptım ve yapmaya da devam edeceğim. Ülkemin desteğine güvenim sonsuzdur. Herkesin oy vermesini bekliyor ve şimdiden herkese çok teşekkür ediyorum. Oy vermek ücretsiz olup yapmanız gerekenler:  https://bit.ly/2ACQ1Nt  linkini açıp, Nuri Dağdelen’in fotoğrafının hemen altındaki ‘LIKE’ butonuna basmanız yeterli olacaktır. Like yazısı üzerinde (✔) işareti belirdiğinde oy verilmiş anlamına gelir. Oy vermek için son tarih 22 Haziran 2020'dir. Şimdiden herkese sonsuz teşekkürler." dedi.

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı ise Nuri Dağdelen’in başarılı çalışmalarını ve azmini takdir ettiğini belirtirken kendisine tam destek verdiğini söyledi. Başkan Avcı tüm vatandaşları Nuri Dağdelen Öğretmene destek vermeye davet etti.

.