<< Geri

AKADEMİK BAŞARI İÇİN İMZALAR ATILDI

Altıeylül’de eğitim öğrenim gören öğrenciler ve Necatibey Eğitim Fakültesi öğrencilerinin akademik başarıları için imzalar atıldı.
Necatibey Eğitim Fakültesi Dekanlığı, Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Altıeylül Belediyesi arasında imzalanan protokol, Altıeylül’de eğitim gören öğrenciler ile, Necatibey Eğitim Fakültesi öğrencilerinin akademik başarılarını arttırmayı ve onlara rehberlik etmeyi hedefliyor. NEF Dekanlığında yapılan imza töreninde konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Fakülte Dekanı Prof. Dr. Mehmet BAŞTÜRK “Eğitime yönelik işbirliği protokolünü imzalamak için bir arada bulunuyoruz. Eğitim Fakültelerinde topluma hizmet uygulamaları bağlamında bazı derslerimiz var. Öğretmen adaylarımızdan, ekonomik olarak yetersiz ama akademik olarak başarılı olanlarına destek sağlıyoruz. Bu protokol ile birlikte, hem kurumlar arası çalışmayı ve işbirliğini artacak, hem de Fakültemizde okuyan öğrencilerimiz Altıeylül ilçemizdeki öğrencilerimize LGS ve üniversite sınavlarına hazırlanırken katkı sunarak deneyim kazanacaklar. Bir öğretmen adayımızın deneyim kazanması ve bir öğrencinin başarılı olması bile bizim için büyük bir kazanç olacaktır. Bu bağlamda Belediye Başkanımız Hasan Avcı’ya, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim Çelik’e katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

Geleceğin teminatı öğrenciler adına geçen yıl başlatılan güzel bir işbirliği olduğu konusuna değinin İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik ise; “Ekonomik olarak zayıf, akademik olarak güçlü olan öğrenciler için oldukça güzel bir proje için imzalarımızı attık. Geçen yıl başlayan bu projenin meyvelerini aldık. İlçemiz LGS sınavlarında il genelinde birinci sırada. Öğrencilerimize, eğitimcilerimize ve ailelerimize teşekkür ediyorum. Başarı bir ekip işi. Üniversite bünyesindeki öğrencilerimiz hem kendi öğretmenlik deneyimlerini geliştirecekler, hem de bizim öğrencilerimize bire bir etüt verme anlamında çok büyük katkı sağlayacaklar. Projede kırsal mahallelerde okuyan öğrencilerimiz ile NEF öğrencilerinin bir araya gelmelerini sağlayacak, proje sonunda da izmir’e yapılacak matematik evi gezisinde lojistik desteği verecek olan Altıeylül Belediyemize, bu projeye de destek veren öğrencinin olduğu her yerde olan Başkanımız Hasan Avcı’ya, Sayın Dekanıma ve katkısı olan herkese çok teşekkür ederim. “ dedi

İmza töreni öncesi bir konuşma yapan Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı da, en büyük yatırımın geleceğe yapılan yatırım olduğunu ifade ederek bu çalışmanın içerisinde olmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti. Başkan Avcı sözlerine şu şekilde devam etti; “ Altıeylül Belediyesi olarak en çok protokol yaptığımız kurum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü. Konu çocuklarımızın eğitimi olduğu zaman projelerin içinde olmaya gayret ediyoruz. Milli Eğitim Müdürümüz ve Dekan hocamıza bu güzel projeye Altıeylül Belediyesi’ni de dâhil ettikleri için teşekkür ediyorum. Milli Eğitim Müdürümüzün de bahsettiği gibi geçen yıl bu proje küçük bir çerçeve içinde yapılarak elde edilen başarı, bugün yapılan protokol ile ilçe geneline yayılacak. Yarının öğretmenleri bugünden eğitime başlıyorlar. Özellikle ekonomik olarak zayıf, akademik olarak güçlü öğrencilerimizin başarılarına katkı sunacak, aynı zamanda NEF öğrencilerimizin bugünden eğitimci olmalarında deneyim kazandıracak çok güzel bir projeye imza atıyoruz. Bizler öğrencilerimiz için, çocuklarımızın yetişmesi için gücümüz yettiğince, elimizden gelen ne varsa yapmaya çalışıyoruz. Bu protokolün ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.